Egzama Kremi İsimleri Egzama İçin En İyi kremler

0

Egzama, çeşitli kaşıntılı bir şekilde gelişen deri hastalığına denilen genel bir terimdir. En yaygın türleri; atopik egzama, kontakt dermatit, seboreik egzama ve çocuk bezi egzaması diyebiliriz. Kronik olarak uzun süreli ya da akut şeklinde gelişebilir. Kronik egzama kaşıntılı kızarıklık olarak seyreder. Akut egzama ise, kırmızı şişkin ve kaşıntılı cilt gelişir. İçi sıvı dolu kabarcıklar oluşur. Enfeksiyonları önlemek içinde tedavisi önem taşır. Tedavisi kuru cilt ve kaşıntı, enfeksiyonları hafifletir. Tedavisinde kullanılan egzama kremi isimleri birden fazladır.

Egzama Kremi İsimleri

Egzama tedavisinde; yumuşak, pürüzsüz ve güçlü bir cilt sağlamak  önem taşır. Bu nedenle seçilen krem cilt yapınıza uygun olmalıdır. Cildiniz kuruysa yağlı, yağlı ise daha yağsız kremleri tercih etmeniz gerekir. Alternatif olarak ise; yulaf ekstresi içeren kremleri ya da cildin kendi nemini sağlayan karbamid- üre kullanabilirsiniz. Yanma hissi olur ancak tehlikeli değildir.

Cildin kurumasına ve pul pul olmasına sebep olan egzama için; kortizonlu egzama kremleri ve kortizonsuz egzama kremleri şeklinde iki farklı türü vardır. Bu türlerinde kendi alanlarında farklı çeşitleri bulunur. Her cilt tipine göre değişkenlik gösterebilir. Yüzdeki, saçtaki ve ellerdeki egzamalara iyi gelen; egzama için en iyi kremler listesini sizler ile paylaşıyoruz.

Egzama İçin En İyi kremler

Egzama çeşitli nedenlerden dolayı gelişen, cilt üzerinde kaşıntı ve kızarıklık gibi semptomların gözlemlendiği bir cilt rahatsızlığıdır. Kuru cilt yapısı da egzamaya sebep olabilir. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı gelişen egzamayı hızlı bir şekilde iyileştiren kremler bulunur.

Aynısefa Kremi:

Aynısefa Kremi
Aynısefa Kremi

Aynısefa egzama kremi adını, içeriğinde yer alan aynısefa bitkisinden alır. Bitki kremi, cilt kuruluğunu önler ve böylece egzama oluşumunu da giderir. Egzama tedavisinde kullanılan kremler aynı şekilde; sivilce, kaşıntı, sedef, kabarcık gibi durumlarda da kullanılabilir. Aynısefa kremi, kortizonsuz egzama kremleri arasında yer alır. Hassas ve kuru cilt yapısına sahip olanlar için uygundur. Egzama için en iyi kremler listesinde yer alan, aynısefa kreminin piyasa değeri genellikle; 15 TL ile 35 TL arasında değişir.

Momecon Krem

Momecon Krem
Momecon Krem

Momecon krem; kaşıntı, deri döküntüleri, kızarıklık gibi cilt sorunlarında tercih edilir. Aynı zamanda kafa derisinde meydana gelen, kuru kaşıntı egzamalara da iyi gelir. Doktorlar tarafından da sıklık ile önerilen kremlerden biridir. Momecon krem; egzama için en iyi kremler arasında yer alır.

Ketoral Krem

Ketoral Krem
Ketoral Krem

Egzama kremi olarak kullanılabilen ketoral krem; ciltte meydana gelen döküntü-mantar gibi rahatsızlıklara da iyi gelir. Kaşıntı, yanma gibi semptomları hızlı bir şekilde geçirir. Saç egzaması üzerinde de etkili olduğu bilinir. Aynı zamanda şampuanları da bulunur. Egzama ve mantar tedavisinde özellikle kullanılır.

Bepanthol Sendirem

Bepanthol Sendirem
Bepanthol Sendirem

Bepanthol kremi genel olarak etkileyici krem türlerindendir. Cilt rahatsızlıklarından oldukça etkilidir, kaşıntı gibi sorunları da hızlı bir şekilde önler. Kortizonsuz kremler arasında yer alır. Egzama için en iyi kremler; Pepanthol sendirem krem sürüldüğü anda kaşıntı üzerinde etkisini gösterir. Bebek ve çocuklarınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir krem türüdür.

Advantan Krem

Advantan Krem
Advantan Krem

Advantan krem, egzama kremleri arasında genellikle en çok satılan bir üründür. Egzama için en iyi kremler arasında yer alan krem; deri yüzeyindeki kaşıntı ve kızarıkları iyileştirir. Deri iltihaplanmalarını, akıntılı egzamaları, alerjik deri iltihaplarını ve çocuk egzamaları gibi durumları tedavi eder. Aynı zamanda, bacaklarda varise bağlı oluşan egzamalarda; kızarık, sarı, yağlı ve kuru kabuklu döküntülerin tedavisi içinde tercih edilir. Saçlarda görülen egzamalarda da yağlı egzama türü olduğundan dolayı, tedavisi için advantan krem kullanılabilir.

Hipokort Krem

Hipokort Krem
Hipokort Krem

Doktorların genellik reçetelerde yazdığı bir egzama kremidir. Kuru cilt yüzeyine iyi gelir. Kızarıklığı geçirir ve cilt kuruluğunu yok eder. Böylece sorunları ortadan kaldırır ve egzamayı iyileştirir. Hipokort krem, kortizonlu egzama kremleri arasında yer alır. Doktor kontrolü sonucu kullanmanız tavsiye edilir. Deri yüzeyinde, özellikle kimyasallarından kaynaklı gelişen egzamaların tedavisinde kullanılır. Örneğin; özellikle kozmetik ürünleri, temizlik malzemeleri gibi çeşitli kimyasallar ile temas sonrası gelişen egzamaları iyileştirir. Hipokort kremin yan etkileri bulunur. Bu açıdan özellikle doktor kontrolü sonucu kullanmanız önerilir.

Yorum Yapın